Den Země

Pro letošní rok si na Den Země sluníčko připravilo první teplé paprsky, kterými nás celý den hřálo.
Ať už jsme se vydali na statek za zvířátky (prvňáčci a druháčci), nebo jsme vyrazili na ČOV zjistit, jak je to s odpadní vodou v naší obci (třeťáci), nebo jsme vyšlápli na túru po lesních cestách, abychom prohýbali naše kosti (sedmička), případně nasbírali energii na žlutavské farmě u koní a lam (osmáci), Oskar opravdu dostál svému slovu a zpříjemnil celý den všem žákům a to i našim deváťákům, kteří si přichystali program s podtématem ekosystém LES pro své mladší spolužáky z řad 3.-6. třídy a na jednotlivých stanovištích kolem školy se jim naplno věnovali. Žáci tak objevovali jak lesní živočichy a jejich stopy, ale také zvuky, nebo rostliny a houby, protáhli také tělo na lesním slalomu, či se vydali na lov jelenů a divokých kachen za pomoci šišek. Dopoledne jsme pak završili individálně sportovním vyžitím na školním hřišti nebo krátkými vycházkami po okolí.
Fotografie naleznete na Rajčeti.