Dopravní soutěž mladých cyklistů – školní kolo

Ve středu před Velikonocemi přijeli žáci do školy na kole. Neodradilo je ani chladné počasí. Čekala je totiž jízda zručnosti, která se koná v rámci soutěže mladých cyklistů. Pár dní před jízdou žáci 5. –  8. třídy otestovali své znalosti dopravních předpisů. Při jízdě zručnosti museli pak projet slalom, podjet brankou, převézt kelímek s vodou, projet koridorem, zhoupnout se na „houpačce“ nebo zastavit přímo na vytyčeném místě. Žáci s nejmenším počtem trestných bodů budou naši školu reprezentovat v oblastním kole v Otrokovicích.

Petra Barcuchová

Fotografie na Rajče

Den otevřených dveří

V úterý 4. 4. 2023 se široká veřejnost z Halenkovic i z blízkého okolí mohla podívat do míst naší školy, která nejsou běžně přístupná. Mateřská škola, třídy základní školy, šatny, družina, školní jídelna byly k dispozici všem, co přijali pozvání na Den otevřených dveří. Budoucí žáci, jejich rodiče, příbuzní, všichni přátelé školy si mohli prohlédnout také fotky ze školních akcí jako je ples, lyžařský kurz, exkurze, výlety či družinové aktivity.
Zároveň se naší škole uskutečnila výstavka velikonočních kraslic. Kraslice vyráběli naši žáci v rámci pracovních činností a výtvarné výchovy. Velkou část výstavky tvořily kraslice vyrobené doma. Celkově se sešlo 118 vydařených výrobků. Každý návštěvník mohl hlasovat v soutěži „ O nejkrásnější kraslici“. Tato akce byla zpestřena ochutnávkou pomazánek, které připravily naše paní kuchařky. Zájemci si mohli odnést i recepty na vybrané pomazánky.

Vyhodnocení soutěže „O nejkrásnější kraslici“:
1. Patrik Skopal (8. třída), Veronika Vičánková (6.B), Sára Horková (3. třída)
2. Pavel Chochul (4. třída)
3. Rostislav Trvaj (7. třída)

Mgr. T. Abrahamová, Mgr. P. Gabrielová

Fotografie na Rajče