Lyžařský kurz 2023

I v letošním školním roce se se v Penzionu Lúka – Velkých Karlovicích, Bzovém od 27.února do 3.března 2023 uskutečnil tentokrát pro žáky 8. ročníku lyžařský výcvikový kurz zaměřený na sjezdové lyžování.
Pondělí ráno, 16 žáků VIII.třídy vyráží směr Velké Karlovice na lyžařský kurz. Doprovází je dvojice učitelů a jejich společným cílem je naučit se anebo se zdokonalit v lyžařských dovednostech. Počasí jim letos mimořádně přeje. Slunečné dny, dostatek technického sněhu, výborně upravené sjezdovky v areálu Kyčerka.
Už počáteční úroveň je u velké části třídy solidní. Začátečníci se ale rychle zdokonalují, zanedlouho už nejde poznat, kdo v pondělí stál na lyžích úplně poprvé.
Ve středu odpoledne jsme absolvovali tradiční vycházku do Velkých Karlovic, prohlédli jsme si místní muzeum.
Žáci byli motivováni k pořádnosti a dochvilnosti. Každý den fungovala dvojice žáků jako služba. Celý týden probíhala soutěž pokojů, jejíž součástí bylo hodnocení pořádku. Vítězný pokoj obdržel odměnu.
Jsem přesvědčen, že náš pobyt na horách proběhl bez větších problémů a splnil v plné míře hlavní cíl – naučit se lyžovat nebo se v lyžování zdokonalit.
Libor Lízal

Další fotky….