PYTHAGORIÁDA – ohromný úspěch našich žáků v okresním kole!

V týdnu od 17. října do 20. října proběhla na naší škole tradiční matematická soutěž PYTHAGORIÁDA, jejímž garantem je ZŠ Sirotkova Brno. Soutěž je určena pro žáky 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií. Celkem se soutěže zúčastnilo  73 žáků naší školy , v 6. tř. 28 žáků, v 7. třídě 14 žáků, v 8. třídě 24 žáků a v 9. třídě 7 žáků. Žáci řešili 15 zajímavých matematických úloh, za které mohli získat max.15 bodů.

V 6. třídách byli nejlepšími řešiteli – Roman SLEZÁK (12b), Zuzana SURÁ (11b) a  Kristián KOCÁB (10b).

V  7. třídě byli nejlepšími řešiteli Rostislav TRVAJ (10b) a Josef HRUBAN (10b).

V  8. třídě byl nejlepším, ale nepostupujícím řešitelem Petr KVAPIL (7b).

V  9. třídě byl nejlepším řešitelem Roman Vašíček (11b).

Úspěšní řešitelé s více než 9 body postoupili do okresního kola, které se uskutečnilo v úterý 22. listopadu na ZŠ TGM Otrokovice.

V kategorii 6. ročník se v okrese Zlín soutěže zúčastnilo celkem 93 žáků, úspěšných řešitelů  s více jak 10 body bylo 32, z toho 24 bylo studentů víceletých gymnázií. Náš zástupce ROMAN SLEZÁK svým úspěchem zastínil mnohé gymnazisty a skončil na skvělém 3. místě s druhým nejlepším bodovým ziskem (13b/15b).

V kategorii 7. ročník se celkem zúčastnilo 91 žáků, úspěšných řešitelů bylo 8, z našich zástupců se nejlépe umístil JOSEF HRUBAN na 23. – 26. příčce.

V kategorii 8. ročník, které  se celkem zúčastnilo 64 žáků a úspěšní řešitelé byli jen 4, jsme zástupce neměli.

V kategorii 9. ročník se celkem zúčastnilo 92 žáků, úspěšných řešitelů bylo 32. Náš zástupce ROMAN VAŠÍČEK patřil mezi úspěšné řešitele a umístil se na celkové 10. – 11. příčce (11b/15b).

Všem žákům děkujeme za účast a reprezentaci školy a našim nejlepším řešitelům gratulujeme k velmi pěknému výsledku!