Halloweenský den

Hůůů, to jsme se ale ve školce zase krásně báli! I když byla školka plná upírů, čarodějek, kostlivců, mumií a jiných děsivých příšerek, nikdo se děsivě nestrašil a nedělal na sebe zlé věci. Kdepak. Mezi bubáky bylo hlavně veselo a tancovalo se od samého rána až do odpoledne, než se šlo domů. A mezitím jsme si zašli na báječnou výpravu do knihovny. Ale ani knihovna nebyla taková, jaká normálně bývá. Byla celá strašidelně začarovaná a bydlely v ní dvě hodné čarodějnice, které si pro nás připravily legrační úkoly. Třeba jsme hledali zombíkovo oko ( ono mu totiž chudákovi vypadlo). Nebo jsme vyli na měsíc, abychom se neproměnili ve vlkodlaky. A taky jsme hledali česnek, který je jedinou pořádnou ochranou proti krvežíznivým upírům. Prolézt pavučinou jsme zvládli jako nic, najít dýně taky nebyl problém a zamotat rozmotanou mumii nebo složit rozpadlého kostlivce se nám podařilo na jedničku s hvězdičkou. Po zásluze jsme dostali diplom s hrdým označením: Přemožitel strašidel. To jsme prostě my!

Canisterapie – ukázka práce s pejskem

Přijela za námi do školky na návštěvu Anička. Jenže to nebyla obyčejná holčička, byla to psí holčička. Ale byla zrovna tak šikovná, jako my děti. Uměla cvičit, uklízet hračky a plyšáky, hrála s námi na schovku a byla moc milá a přítulná. Krásně jsme se s ní pomazlili, pohráli si a naučili se spoustu věcí o tom, jak se k pejskům máme správně schovat, co se jim líbí a co zase ne. Škoda jen, že tu s námi taková psí kamarádka nemůže být každý den.

Fotky zde

Pohlazení psem

Děti z 1. a 2. třídy si mohly vyzkoušet jaké to je, když pejsci léčí. Se svojí paničkou za nimi přijela speciálně vycvičená fenka Borderkolie Anička, která dětem ukázala spoustu triků. Každý si pejska mohl pohladit, dát mu pamlsek a také si vyzkoušet pár povelů. Děti si povídaly o tom, jak se o pejsky staráme, co potřebují a dověděli se, co je to canisterapie a jak probíhá.

M.Palúchová