Dětská policie

Dne 4.října se na naší škole opět uskutečnila akce s názvem Dětská policie. Tuto akci pro děti pátého ročníku zajišťuje Městský úřad Otrokovice a na naší škole se koná již tradičně.
Paní učitelka vybrala šest páťáků a společně jsme v osm hodin ráno vyrazili k místnímu kostelu, kde na nás čekala paní Žemlová z otrokovického úřadu. Ta dětem objasnila co je čeká, jaké doklady policisté kontrolují a jak ty doklady vypadají, čeho si musí všímat na vozidle a tak podobně. Poté jsme se přesunuli k Obecnímu úřadu, kde se k nám připojili i pánové z dopravní policie, kteří děti seznámili s výbavou služebního vozu i s osobní výbavou policisty. Jakmile si děti vše prohlédly, mohlo se začít s hlavní akcí. Policisté zastavovali vozidla na kontrolu a děti, rozdělené do dvou skupinek, předávaly řidičům dárečky nebo samolepky s kyselým citronem. Těch ale tentokrát moc nerozdaly. Akci jsme ukončili v deset hodin, jelikož páni policisté museli dříve odjet.
Dětem se akce moc líbila a odcházely spokojené a plné dojmů.
Ještě bych ráda poděkovala paní Hladilové, zaměstnankyni našeho obecního úřadu, která dětem zajistila teplý čaj a dospělým kávu. Ráda bych také zmínila pana starostu a paní ředitelku, kteří se přišli na děti podívat a podpořit je.

Blanka Stuchlíková