Hurááá…jedeme na výlet!

Žáci 1. a 2 .třídy se už několik týdnů těšili na společný výlet za dinosaury. Dobrodružnou cestu proti proudu času podnikli ve městě Vyškov. Plni nadšení nasedli do speciálního DinoExpres vláčku, který projíždí centrem města a přivezl je do areálu DinoParku. Cestou vesele mávali na pozdrav všech kolemjdoucím.

DinoPark je vybudován v prostředí rozlehlého lesoparku. V dětech vzbudil pocit, že vjíždí do opravdové „džungle“, ve které jsou rozmístěny desítky modelů druhohorních dinosaurů v životních velikostech. Některé z nich i pohyblivé a ozvučené,o to víc děsivé.

Děti shlédly i 3D film Zachraňte mládě, ve kterém mohly rozhodovat o osudu mláděte dinosaura, prozkoumaly dětské paleontologické hřiště i speciální boudu s „dinosauřím řevem -hurikán“, který měl velký úspěch.

Všichni se moc těšili, až zavelíme rozchod ,a oni si konečně koupí výbornou kuličkovou zmrzlinu, párky v rohlíku a jiné suvenýry.

Po dinosauřím dobrodružství nás vláček převezl zpět do areálu ZOOParku. Ten je zaměřen na domácí zvířata. Děti byly nadšené. Některá zvířátka si mohly i pohladit a nakrmit.

Výlet se moc vydařil a těšíme se na další společné zážitky.

Hana Čechová