Dinopark Vyškov

Celí natěšení, s batůžky plnými výborné svačiny od maminek, jsme se v pondělí ráno neohroženě vrhli vstříc dinosauřímu dobrodružství. Popravdě, trošičku jsme se báli, jestli si z nás některá krvelačná příšera neudělá svačinku, ale paní učitelky slibovaly, že nás ochrání, tak jsme jim zkrátka museli věřit. Ale měly pravdu. Vrátili jsme se všichni, nikoho nikdo nespolkl. Naopak. My jsme skoro ani polykat nemohli, jak jsme s pusinkami dokořán koukali kolem sebe. Nejdřív jsme se projeli speciálním dinovláčkem, který je sice vláček, ale vůbec nejezdí po kolejích. Protože k dinosaurům totiž koleje nevedou. K těm vede velikánská brána, která se před námi otevřela, a tam už byli oni. Obrovští dinosauři, kterým, narozdíl od nás, vůbec nevadilo, že trošku prší. Stáli statečně v dešti, někteří na nás kývali hlavami, někteří dokonce i křičeli a byli obrovští a tajemní. Z neuvěřitelného světa dinosaurů nás vláček odvezl zpět do zoo plné roztomilých zvířátek, která jsme mohli krmit, někdy si je i pohladit, všechno si dobře prohlédnout. Tam už jsme se vůbec nebáli. No a hlavně jsme si mohli sníst tu svačinu z batůžku. Bez té by to nebyl ten správný výlet.

Koníci na Dolině

Když mají děti svátek, je potřeba to pořádně oslavit. My jsme slavili velkým výšlapem na Dolinu ke Kolibě. Nebyl to ale jenom výšlap. Kdepak. Na konci cesty na nás čekali krásní čtyřnozí kamarádi připravení udělat nám radost. Protože víte, odkud je nejkrásnější pohled na svět? No přeci z koňského hřbetu. A bylo to opravdu nádherné. Jízdou na konících ale den ještě nekončil. Aby měla radost i naše bříška, pochutnali jsme si na výborných opečených špekáčcích. Mňam, to byla dobrota. Svátek dětí by měl být každý den.

Výtvarka ve školce

Ve školce malujeme a tvoříme skoro každý den. Když nám ale s tvořením přijede pomoct paní výtvarnice ze Základní umělecké školy v Napajedlích, je to přeci jen něco jiného. Děti si společně zopakovali jednu z nejznámějších pohádek – O červené Karkulce, ale tentokrát to pro ně bylo jiné tím, že si do pohádky vyrobily loutky, aby ji mohly hrát i doma třeba každý den. Tak s chutí do toho, pohádka začíná…

Sportovní den

V pátek 27.5. si základní škola ve spolupráci s místními složkami připravila pro děti zábavný den plný her a soutěží. I my z mateřské školy jsme se vydali podívat se, co se to na hřišti, v hasičárně a na Větřáku děje. V hasičárně páni hasiči dětem povyprávěli o své náročné a mnohdy nebezpečné práci, ale hlavně se děti mohly podívat na ukázku hasičské techniky, na skvělá hasičská auta i na kvalitní hasičskou výstroj. U místních zahrádkářů jsme si osvěžili své znalosti o místních stromech, keřích a bylinkách. Laskavé sestřičky od Červeného kříže nám zalepily kdejakou bolístku a my jsme si vyzkoušeli obvazování zranění na plyšovém kamarádovi medvědovi. Místní modeláři nám představili své dokonalé modely letadel. Bylo toho tolik, že na výšlap za myslivci na Větřák jsme se ani nedostali. Nevadí, tak třeba zase příští rok.