Dětský den – poděkování

Ředitelství ZŠ Halenkovice vyslovuje poděkování všem organizacím, které se aktivně zúčastnily Dětského dne v pátek 27. 5. Zástupci jednotlivých složek vytvořili stanoviště a pro žáky naší školy si připravili úkoly dle svého zaměření. Děti poznávaly a soutěžily ve znalostech o zvířatech žijících ve volné přírodě, učily se poznávat dřeviny a jejich plody či listy, seznámily se s hasičskou technikou, poznávaly modelářské výrobky, předvedly své dovednosti ve zdravotnictví nebo plnily praktické úkoly s kopacím míčem či florbalovou hokejkou. Velmi si vážíme této nově navázané spolupráce naší školy s místními organizacemi. Jmenovitě děkuji těmto zástupcům jednotlivých složek:
ČČK: Ing. Eliška Trvajová, Mgr. Jarmila Tělupilová, Marie Pavelková, Božena Chytilová
Hasiči: Mgr. Michal Palúch, Josef Gabrhelík ml., Bronislav Režný, Filip Juřena, Filip Liška
Myslivci: Martin Jančík, František Tomaštík, Drahomír Plšek, Josef Marcaník, Josef Čevora
Modeláři: Jaroslav Vičánek, František Vojtek a členové modelářského klubu Pohořelice
TJ Sokol: Mgr. Ondřej Gabrhelík, Richard Vašíček
Florbal: Jaroslav Jurásek, Veronika Idesová
Zahrádkáři: Lukáš Kuchař, František Gabrhelík, Dalibor Stuchlík

PaedDr. Marie Kašíková
ředitelka ZŠ a MŠ Halenkovice

DĚTSKÝ DEN

Aby škola nebyla jen učení, strávili jsme den trochu jinak. Konečně jsme si letos mohli užít Den dětí, který jsme oslavili v pátek 27.5.

Děti se rozdělily do dvanácti týmů napříč všemi ročníky, takže v každém týmu se sešli žáci od nejmladších prvňáků po nejstarší deváťáky. Síly byly vyrovnány a k tomu se děti vzájemně více poznaly.

Ve spolupráci s modeláři, fotbalisty, florbalisty, zdravotníky, zahrádkáři, hasiči a myslivci bylo připraveno deset stanovišť. Někde se žáci dozvěděli nové informace a vyzkoušeli si své znalosti, jinde museli prokázat své sportovní dovednosti. Součástí programu byla procházka na mysliveckou chatu na Větřáku a návštěva hasičské zbrojnice. Tímto děkujeme všem spolupracujícím za čas, který s námi strávili a za program, který připravili.

Na závěr čekala všechny děti sladká odměna a 5 nejlepších týmů bylo oceněno diplomy a drobnými dárky. Nicméně nebylo nutné zvítězit, ale užít si příjemné, slunečné dopoledne.

Mgr. Dagmar Dudíková