PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Ve středu 13. října se uskutečnila na naší škole celostátní soutěž PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN pořádaná Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.

Třicet sedm žáků 8. a 9. třídy řešilo 24 zajímavých otázek z matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí. Během 40 minut se rozhodlo o nejlepších řešitelích v kategorii KADET, kterým gratulujeme k pěknému výsledku a kterými tedy jsou:

Klára VALENTÍKOVÁ z 9. třídy, Michal KUČERA a Daniel TRNAVSKÝ, oba z 8. třídy.

Mgr.Monika Urbancová

Preventivní programy Policie ČR

Žáci naší školy se již tradičně zúčastnili preventivních programů, který nám nabízí Policie ČR.
Program POLICISTA JE NÁŠ KAMARÁD byl určen pro žáky 2. třídy. Byla jim v něm představena Policie ČR, rozdíl mezi pořádkovým a dopravním policistou ,připomněli si pravidla bezpečného chování v silničním provozu a postup při používání linky tísňového volání.
Žáci 5.A a 5.B vyslechli program (NE)BEZPEČNÝ INTERNET zaměřený na nebezpečí spojená s používáním komunikačních prostředků /sociálních sítí. Dostali preventivní doporučení, jak se nestát obětí protiprávního jednání a co dělat, když se stanou obětí internetové kriminality.
Žáci 8.třídy řešili téma TRESTNÍ ODPOVĚDNOSTI MLÁDEŽE. Dozvěděli se, jaký je rozdíl mezi přestupkem a trestným činem, jaké jsou nejčastější druhy protiprávního jednání, se kterými se mladí lidé můžou setkat a jaká je jejich legislativní úprava.

Mgr.Hana Čechová