Slavnostní rozloučení s předškoláky

Jako každý rok, tak i letos nastal čas rozloučit se s nejstaršími dětmi, které od září nastoupí do první třídy základní školy. Slavnostní rozloučení se uskutečnilo v pondělí 28.6.2021 v 16.00 hod. v sále kulturního domu obecního úřadu.15 budoucích prvňáčků bylo pasováno na školáky za přítomnosti rodičů, prarodičů, vedení základní a mateřské školy Halenkovice a zástupců obce. Po úvodním vystoupení dětí je paní učitelky pasovaly na školáky, dekorovaly šerpou a obdarovaly fotoknihou s věnováním. Budoucí prvňáčky přivítala také ředitelka základní a mateřské školy PaedDr. Marie Kašíková a starosta obce pan Jaromír Blažek, od nějž děti obdržely krásnou památeční knihu.

Vzpomínáme na chvíle, kdy jsme tyto děti poprvé vítali ve školce, když malé a nejisté zkoumaly své třídy a poznávaly své učitelky. Teď od nás odcházejí samostatní a sebevědomí kluci a bystré a šikovné holky (platí to i naopak). Prošly si složitým covidovým obdobím, zažily uzavření školky, testování, učitelky v respirátorech….. a stále jsou plné radosti a mají spoustu pozitivní energie. Jsou připravené vykročit na další cestu za vzděláním, poznáním a životem ve velkém světě. Ze srdce jim přejeme, ať je to cesta zajímavá, plná zážitků a vlídných dospělých, kteří budou připraveni nabídnout jim pomocnou ruku.
Tak hodně štěstí, milí prvňáčci!                                                                                                                                                           Marie Mihalová

Fotky zde: fotky zde