SPINKÁNÍ VE ŠKOLCE

Přiznejme si, že někteří se toho trošku báli, ale hlavně jsme se všichni moc a moc těšili, až to vypukne. O co, že se jedná? Vy to nevíte? V pátek 18.6. navečer se stateční předškoláci sešli ve školce, aby tam sami bez rodičů, pouze s paní učitelkami, zůstali až do samého rána. Zvládli jsme to jako nic! Zahájili jsme fáborkovanou hrou pro rodiče s dětmi, při které měly děti za úkol sbírat kousky mapy. Když našly všech šest kousků a podařilo se jim poskládat tajemnou mapu, došly k ukrytému pokladu se sladkou odměnou. To bylo ještě s rodiči, ale ty už jsme potom poslali domů a zůstali jsme ve školce sami. Ještě štěstí, že na to, abychom tesknili nebo se báli, vůbec nebyl čas. Čekala nás totiž vodní bitva, párky v rohlíku, hry s míči, honičky, schovávaná, pohádka,… a pak už „Dobrou noc, sladké sny.“ Než se kdo nadál, bylo tu ráno a s diplomem za statečnost odešly naše úžasné děti spokojeně domů. „Dobrou noc.“

SDÍLENÍ S RODIČI: Předpoklady pro vstup do první třídy

Ve středu 9.6. 2021 proběhlo na zahradě mateřské školy za dodržení hygienických pravidel setkání rodičů budoucích prvňáčků s odborníky z praxe: Předpoklady pro vstup do první třídy. S rodiči budoucích školáků se sešli pedagogové ze základní školy: Mgr. Hana Čechová – dlouholetá pedagožka převážně učící v prvním ročníku a ředitelka ZŠ a MŠ Halenkovice – PaeDr. Marie Kašíková. Rodičům byla předána celá řada praktických informací týkajících se vstupu do první třídy, včetně materiálů k nákupu nutných a vhodných pomůcek, aby byl tento významný krok v životě dítěte pro něj i pro jeho rodiče co nejsnazší a nejpříjemnější.

Rodiče měli možnost se na cokoli zeptat a ujasnit si tak jakoukoli nesrovnalost či obavu, která by vstup do první třídy mohla doprovázet.

Dětem i jejich rodičům přejeme, ať se jim ve škole líbí a na léta strávená v mateřské školce vždy s láskou a s úsměvem vzpomínají.