Školka jako nová

Mateřská škola byla z důvodu zhoršení situace v souvislosti s onemocněním COVID-19 uzavřena od 1.3. 2021 – 11.4. 2021. Tento čas ve školce ale neznamenal jen tak nijaké nicnedělání. Naopak byl velmi efektivně využit k velké rekonstrukci.

V pondělí 8.března nastoupili řemeslníci od firmy RYVA ELEKTRO, kteří započali s rekonstrukcí rozvodů elektrické energie ve starší části mateřské školy a to ve třídě Koťátek, Sluníček, v šatnách a v hlavní chodbě. Další pracovníci prováděli výměnu zabezpečovacího systému a nakonec nastoupila firma p. Vašíčka na odstranění mnoha vrstev maleb, stěrkování oškrabaných stěn a následně k nové výmalbě všech uvedených prostor.

Všechny naplánované akce se podařilo zrealizovat do termínu 12. dubna, kdy došlo ke znovuotevření mateřské školy pro skupinu dětí povinné předškolní docházky. V posledním týdnu se všichni zaměstnanci školy podíleli na úklidu a především na stěhování nábytku do třídy a šatny pro třídu Koťáka (třída předškoláků). Paní učitelky připravily pro děti ve třídě nová hrací centra, krásnou výzdobu z fotografií dětí z jejich distanční výuky, která byla pro děti velkým překvapením. Po této velké rekonstrukci je naše školka jako nová!

Poděkování za realizaci patří firmám, které se podílely na této plánované akci, všem zaměstnancům mateřské školy, panu školníkovi a pracovníkům z Obecního úřadu.

Marie Mihálová

FOTKY ZDE: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Skolka_jako_nova/