Advent ve školce

Školkou se vznáší vůně vanilky a skořice, na smrkových větvičkách poblikávají první barevná světýlka a v dětských očích září stejné jiskřičky radosti. Jestlipak víte, proč se to děje? No jistě, vždyť už se blíží Vánoce! Na adventním věnci jsme zapálili první svíčku, sundali jsme první balíčky z adventního kalendáře, zamíchali první várku perníkového těsta,…Čas před Vánoci letí jako splašený a aby nám to ještě rychleji uběhlo, je potřeba se nějak zabavit : třeba zdobením stromečku, pečením perníčků, tvorbou přáníček pro zdravotníky i pro naše blízké, výrobou dárků pro ty, na kterých nám záleží. A do toho si zazpívat hezké koledy, připomenout si podstatu vánočních svátků, naplnit svá srdíčka radostí, pokojem, láskou. A potom se odměnit pěknými dárky, které se nám jednoho rána záhadně objevily pod stromečky ve školce. Vánoce jsou prostě časem kouzel, časem, kdy se i dospělí stávají znovu na chvíli malými rozzářenými dětmi ze školky.

FOTKY ZDE:  https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Advent_ve_skolce/