Informace pro rodiče žáků 6. – 8. ročníku

Vážení rodiče!.

V souladu s pokynem MŠMT ČR je od pondělí 8. 6. 2020 umožněna docházka do školy pro žáky 6. – 8. ročníku. Docházka je dobrovolná a závisí na rozhodnutí rodičů. Pokud však rodiče žáka k docházce přihlásí, je třeba případnou nepřítomnost žáka omlouvat na základě pravidel Školního řádu.

Žáci 6. ročníku se budou vzdělávat ve dvou skupinách vždy v pondělí a ve středu v době  7.45 – 12.05 hodin.

Žáci 7. a 8. ročníku se budou vzdělávat vždy v úterý a ve čtvrtek v době 7.45 – 12.05 hodin.

Poté mají žáci možnost stravování ve školní jídelně. Pokud se budou žáci chtít stravovat, je třeba je přihlásit u vedoucí školní jídelny už v pátek 5. června.

Přesný rozvrh hodin dostanou všichni žáci e-mailem od svých třídních učitelů.

Je třeba dodržet následující principy:

CESTA DO ŠKOLY A ZE ŠKOLY

• Při cestě do školy a ze školy je nutné zakrytí úst i nosu ochrannými prostředky.
  • Před školou je třeba dodržovat odstupy 2 metry.
  • Žáky si před školou vyzvedne pedagogický pracovník v 7.45 hodin.
  • Žáci před vstupem do školy předají ped. pracovníkovi Čestná prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění a písemné seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví – viz.  příloha.
  • Do školy nesmí vstoupit nikdo s příznaky infekce dýchacích cest /zvýšená tělesná teplota, kašel nebo jiné možné příznaky COVID-19/.
  • Do školy je umožněn vstup pouze žákům základní školy.

V BUDOVĚ ŠKOLY

• Všichni žáci nosí ve společných prostorách školy roušky.
  • Každý žák bude mít s sebou 2 roušky a sáček, do kterého bude odkládat roušku při vyučování.
  • Neprodleně po příchodu do třídy musí žák použít dezinfekci na ruce, která bude k dispozici ve třídě.
  • Skupina bude složena maximálně z 15 žáků.
  • Pokud žák vykazuje některý z možných příznaků COVID-19, bude umístěn do samostatné místnosti a okamžitě budou informováni rodiče, kteří si žáka vyzvednou.

VE TŘÍDĚ

• V každé lavici bude sedět pouze jeden žák.
  • V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud je zachován rozestup mezi lavicemi 2 metry /nejméně 1,5 metru/. Pokud dochází k bližšímu kontaktu /např. při skupinové práci, musí se roušky nosit i ve třídě/.

PaedDr. Marie Kašíková, ředitelka školy