Informace pro rodiče žáků 9. ročníku

Vážení rodiče!

V souladu s usnesením vlády č. 491 ze dne 30. dubna 2020 je od pondělí 11. 5. 2020 umožněna docházka do školy pro žáky 9. ročníku. Tato docházka bude probíhat ve formě konzultací a je určena pro deváťáky, kteří se připravují k přijímací zkoušce na střední školy.  Docházka je dobrovolná a závisí na rozhodnutí rodičů. Pokud však rodiče žáka k docházce přihlásí, je třeba případnou nepřítomnost žáka omlouvat na základě pravidel Školního řádu. Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy pro své dítě do 7. 5. 2020

Je třeba dodržet následující principy:

CESTA DO ŠKOLY A ZE ŠKOLY

• Při cestě do školy a ze školy je nutné zakrytí úst i nosu ochrannými prostředky.
  • Před školou je třeba dodržovat odstupy 2 metry.
  • Žáky si před školou vyzvedne pedagogický pracovník v 7.45 hodin.
  • Žáci před vstupem do školy předají ped. pracovníkovi Čestná prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění a písemné seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví – viz. příloha: čestné prohlášení
  • Do školy nesmí vstoupit nikdo s příznaky infekce dýchacích cest /zvýšená tělesná teplota, kašel nebo jiné možné příznaky COVID-19/.

V BUDOVĚ ŠKOLY

• Všichni žáci nosí ve společných prostorách školy roušky.
  • Každý žák bude mít s sebou 2 roušky a sáček, do kterého bude odkládat roušku při vyučování.
  • Neprodleně po příchodu do třídy musí žák použít dezinfekci na ruce, která bude k dispozici ve třídě.
  • Skupina bude složena maximálně z 15 žáků a složení skupiny je neměnné.
  • Pokud žák vykazuje některý z možných příznaků COVID-19, bude umístěn do samostatné místnosti a okamžitě budou informováni rodiče, kteří si žáka vyzvednou.

VE TŘÍDĚ

• V každé lavici bude sedět pouze jeden žák.
  • V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud je zachován rozestup mezi lavicemi 2 metry /nejméně 1,5 metru/. Pokud dochází k bližšímu kontaktu /např. při skupinové práci, musí se roušky nosit i ve třídě/.

DALŠÍ ORGANIZAČNÍ ZÁLEŽITOSTI

• Obsahem vzdělávání bude pro žáky 9. ročníku učivo z předmětů přijímací zkoušky – český jazyk a matematika.
  • Konzultační dny budou vždy v pondělí a ve čtvrtek v době 8.00 – 11.30 hodin.
  • Obědy nebudou poskytovány.
  • Škola povede evidenci o docházce žáků do školy.

PaedDr. Marie Kašíková, ředitelka školy

Informace k obnovení provozu v MŠ

Vážení rodiče,

naše mateřská škola se pomalu chystá k znovuotevření. V současné době zjišťujeme zájem rodičů o mateřskou školu.

Provoz bude vycházet z metodického pokynu MŠMT, který bude respektovat veškerá epidemiologická hlediska vycházející ze stanoviska ministerstva zdravotnictví (zvýšené požadavky na osobní hygienu, osobní kontakt, stravování). Pokyny, které bude nutné dodržet při obnovené docházce dětí, zveřejníme co nejdříve na stránkách mateřské školy.

Děkujeme za pochopení     Mihalová Marie