Výukové programy od Centra ekologické výchovy ŽABKA

I v tomto školním roce (listopad 2019 – únor 2020) byly pro žáky naší školy připraveny výukové programy nejen s ekologickou tématikou. Témata pro jednotlivé třídy vybraly třídní učitelky.

Osvědčila se nám spolupráce s Centrem ekologické výchovy ŽABKA při SVČ KLUBKO ve Starém Městě. Lektorky z „Žabky“ přijely za námi do Halenkovic. Děkujeme jim za jejich čas.

„Mraveneček“

Prvňáčci a druháci se hravou formou seznámili se základními přírodními zákonitostmi a souvislostmi. Vše se odehrávalo prostřednictvím role a pohledu mravenečků na okolní svět.

„Co je zdravé?“

Třeťáci i páťáci se dozvěděli pravidla zdravé výživy a zdravého talíře, seznámili se s různými druhy luštěnin a obilovin i s pojmem biopotraviny.

„Křížem krážem českým státem“ aneb orientace na mapě, práce s buzolou, hravé seznámení s hranicemi českého státu, okolními státy, vodstvem i státními symboly. To vše mají „úspěšně za sebou“ čtvrťáci.

Marta Skýpalová

Fotografie z realizace ve 3. A: https://zshalenkovice2.rajce.idnes.cz/Co_je_zdrave_Vyuk._program_ve_3.A./

Diskotéka pro teenagery

V sobotu 8. 2. 2020 se konala již tradiční diskotéka pro aktivní třídy. Proč pro aktivní? Zúčastnit se mohly pouze třídy od 5. ročníku, které si společně nacvičily tanec, či připravily společenskou hru pro všechny děti.
Se soutěžním tancem vystoupili žáci 5., 6. a 9. třídy. Zrovna ti nejmladší vyhráli a získali 3 000,- Kč od SRPŠ, které mohou utratit za vybranou společnou aktivitu. Ani 2. a 3. místo nepřišlo zkrátka, odměnami byly úžasné dorty, na nichž si všichni moc pochutnali.
Děkujeme všem zúčastněným třídám za taneční vystoupení i za nachystané hry, organizátorům za přípravu, prostě všem, kteří se podíleli na příjemně stráveném večeru.
Mgr. P. Svitáková