Tajemství lesa

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 si naši „ekotýmáci“ připravili pro děti ze školní družiny program „Tajemství lesa“. Kluci přinesli rozstříhané obrázky (puzzle), také parohy, časopisy vztahující se k myslivosti, různé druhy šišek, suché plody, větvičky stromů i náboje od myslivců. Holky stříhaly kartičky pro plnění úkolů, chystaly razítka i odměny pro děti.

Prvňáčci plnili úkoly na jednotlivých stanovištích:

• skládali puzzle
  • povídali si o tom, jak se správně chovat v lese
  • pomáhali veverce najít správnou cestu k oříšku
  • třídili houby na jedlé a jedovaté
  • přemýšleli o tom, co k sobě patří
  • poznávali zvířátka, která žijí v lese
  • zamýšleli se nad hádankami
  • počítali a „kolíčkovali“
  • využívali hmat k poznávání věcí
  • zahráli si „Kimovu“ hru
  • skládali origami – lišku

Za splněné úkoly obdrželi razítka na hrací plán, pochvalu a také malou sladkost.

Velké poděkování patří paní vychovatelce Verunce i členům ekotýmu – Adamovi Zdráhalovi, Štěpánovi Abrahámovi, Martinu Jančíkovi, Melise Holáskové, Beátě Petrášové i Denise Spáčilové.

JEŠTĚ JEDNOU VÁM DĚKUJI!

Marta Skýpalová

Poznej svého psa

Výukový program pro žáky 1. – 4. ročníku proběhl v pátek 29. 11. 2019. Cílem tohoto programu bylo naučit děti správně zacházet se psem (ať už svým či cizím) a eliminovat tak možnost jejich zranění. Do školy za dětmi přijeli speciálně vycvičení canisterapeutičtí psi z Centra pro výcvik psů ALFA. Více fotografií v galerii.

Marta Skýpalová

Poznej svého psa 29. 11. 2019 – fotografie