Výlet VI., VII. a VIII.třídy

Je ráno 6. 6. a žáci 6., 7. a 8. třídy se vydávají na cestu do Kopřivnice. V Kopřivnici jsme navštívili Technické muzeum Tatra a občerstvili se zmrzlinou. Pak jsme se vydali do Štramberka, kde jsme s velkým nadšením všech na Trúbu vyšli dvakrát. Poprvé jsme totiž zjistili, že mají polední pauzu. Někteří stihli navštívit i Mini – ZOO, jiné zajímalo, co kde nakoupit (hlavně na jídlo) – ale všichni si přišli na své.

Školní akademie

V úterý 18.6.2019 se na obecním úřadě uskutečnila tradiční školní akademie. Žáci 4. – 8. třídy si připravili vystoupení, kterým se rozloučili s našimi deváťáky. Čtvrtá třída si připravila ukázku hodiny Tv. Nechyběla kladina ani fotbal. Páťáci všechny překvapili svými hereckými výkony v pohádce Mrazík. Šesťáci nás v soutěžích otestovali ve znalostech a předvedli scénku i taneček. Sedmá třída si vyzkoušela natáčení – natáčení příběhu Romeo a Julie. Osmáci předvedli evoluci hudby. Zazněly písničky od Elvise, Nirvany nebo Shakiry. Po vystoupení všech tříd došlo na pasování žáků 9. ročníku a rozloučení se s nimi. Všichni jim přejeme, ať se jim daří!

Fotografie z generálky na Rajce.net

Plavecké soutěže Stříbrný věnec

Plavecké soutěže Stříbrný věnec se zúčastnili žáci třetí třídy. Ve čtvrtek 20.6. jsme vyrazili na plavecký stadion do Zlína, kde soutěž pořádá každoročně plavecká škola. Soutěžili jsme v plaveckém stylu znak, prsa a kraul. Na závěr žáci plavali také štafetu všech tří stylů. Děti byly rozděleny do kategorie chlapců a dívek. Zvlášť soutěžily školy ze Zlína a zvlášť mimo Zlínské školy. Do finále se proplavali tito žáci: Josef Hruban a Hannah Kovalovská – plavecký styl znak. Pepíkovi se ve finální rozplavbě podařilo získat krásné 2.místo. Alžběta Palúchová a Matěj Habrnál se probojovali do finále v plaveckém stylu kraul. Alžbětka nakonec získala výborné 3.místo.
Úspěchy našich dětí nás velice těší a všem zúčastněným děkujeme a výhercům gratulujeme.
Tereza Abrahamová
Branný den

Jak nejlépe prožít předposlední den školy?

Naši žáci ho prožili branně, protože v pátek 21. 6. proběhl na sportovišti za školou branný den. Pět skupin jednotlivě obcházelo pět stanovišť, kde se všichni nejprve seznámili s daným tématem teoreticky a potom si vyzkoušeli i trochu té praxe.

A cože to vlastně bylo za stanoviště?

Na stanovišti s názvem Zdravověda si žáci prověřili, zda ví, co je to první pomoc a naučili se, nebo si zopakovali, jak ji poskytnout. Na figuríně si všichni vyzkoušeli nepřímou masáž srdce.

U stolečku s různými lahvemi s podivným obsahem se žáci dozvěděli něco o chemikáliích, co znamenají  barevné značky na čisticích prostředcích, které máme běžně doma a jak s nimi zacházet. Prakticky si vyzkoušeli běh v „protichemickém obleku“.

Jak se zachovat při evakuaci a co si s sebou sbalit, když nám hrozí nebezpečí, bylo tématem dalšího stanoviště Evakuace.

Zkratka POKOS nesla název dalšího stanoviště a znamená Příprava občanů k obraně státu. Na tomto stanovišti si žáci zahráli tak trochu na vojáky, když se v kabátci a baretu plížili pod nataženými provazy a házeli granátem na cíl.

A obdobně tomu bylo na stanovišti se střelbou, kde si všichni mohli vyzkoušet střelbu v lehu a z kleku na cíl.

Příjemně strávené dopoledne na čerstvém vzduchu kvitovali všichni s povděkem, neboť ve škole už to pěkně prášilo od bourání podlah.

Fotografie na Rajce.net

Krásné prázdniny přeje ŽP

Pro letošní rok práce školního žákovského parlamentu skončila.
Rozpracovaná videa budou postupně nahrávána na webovou stránku.
Během příštího školního roku se k práci vrátíme a dokončíme, doplníme.
Jistě se bude naše práce rozvíjet, dále zlepšovat, budeme přicházet s novými nápady a aktivitami.

Pro školní rok 2018-2019 se s Vámi loučí ŽP. Přejeme Vám krásné prázdniny.