Kapku šetřím celý rok

Dnes se někteří žáci naší školy zapojili do projektu „Kapku šetřím celý rok“. „Ekotýmáci“ roztřídili hrací plány, informační letáky a napočítali kelímky pro jednotlivé třídy. Uvnitř hracího archu čekaly na děti úkoly vztahující se k tématu šetření vody.  Žáci se dozvěděli i něco nového, např. to, že jeden člověk v ČR spotřebuje denně až 150 litrů pitné vody a v nejchudších částech světa mají jenom 8 až 10 litrů na den.

Rozdávali jsme kelímky a hrací desky. Nejdřív u nás v 5. třídě a potom i ve 4. třídě. Někteří pak zanesli krabice pro paní učitelky, pro druháky a pro třeťáky. Pročetli jsme si hrací plán. Dozvěděli jsme se, jak máme šetřit v koupelně. Někteří si potom vybarvovali obrázek podle čísel.“

Za „ekotým“ – Beata Petrášová a Denisa Spáčilová