Návštěva hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

V úterý 7.5.2019 jsme celá školka navštívili hasičský záchranný sbor v Otrokovicích, kde nám profesionální hasiči ukázali prostory celého pracoviště a hasičskou výbavu. Děti zde shlédly místnosti, kde se hasiči připravují – posilovna, školicí místnost,….Dále nám předvedli hasiči sjezd na tyči a především hasičská auta, která si děti prohlédly zvenku i zevnitř, také měly možnost si vyzkoušet jak se takové požárnické auto řídí. Dále jsme viděli automobilový záchranný žebřík, vybavení hasičské cisterny, vyprošťovací vůz s hydraulickou rukou a spoustu dalších zajímavostí. Děti v závěru dostaly obrázky s kalendářem a také puzzle s hasičskou technikou. Děkujeme všem hasičům za velmi zajímavou exkurzi a povídání a přejeme jim do jejich nelehké práce hodně úspěchů.
Veronika Juřenová