Jaro klepe na dveře…

Českou lidovou tradici, kterou se odpradávna přivolávalo jaro, si připomněly i děti z MŠ Beruška.Ve třídě Berušky společně vyráběly symbol zimy – Morenu – aby ji za zvučného doprovodu klapaček a bubínků hodily do potoku Vrbka. Snad s ní odplave i studená a pochmurná zima, a pootevřenými dvířky vklouzne usměvavé a barevné jaro. Však už na něj netrpělivě čekáme!

Hráli jsme si na kuchaře.

Jedno z výukových témat v měsíci březnu bylo ve třídě Berušky zaměřeno na profese a povolání. Téma mělo název „ Řemeslo má zlaté dno “. Děti se dozvěděly , jak důležitá je každá práce kolem nás. Hráli jsme si na různé profese – p. kuchaře, doktorku, poštovní doručovatelku, stavitele,atd., povídali si o jejich práci, četli různé příběhy a naučili se nové básničky. Vydali jsme se také do místní hasičárny, kde nás Filip Juřena provedl a seznámil s prací hasičů. V mateřské škole jsme si hráli na opravdové kuchaře. Vyrobili jsme si kuchařské čepice a pustili jsme se do pečení pizze. Těsto jsme připravili v domácí pekárně. Společnými silami jsme těsto rozváleli a nazdobili tak, aby nám pizza chutnala. Byla opravdu výborná a nezbylo vůbec nic!
Mihalová Marie