Matematická olympiáda

Ve středu 30. 1. 2019 se na Základní škole Dřevnická 1790, Zlín uskutečnilo okresní kolo matematické olympiády. Zúčastnilo se celkem 30 žáků, z nichž Roman Vašíček obsadil 9. místo a Adam Zdráhal 27. místo. Oběma našim žákům moc gratulujeme!

Krajské kolo florbalového turnaje

Ve čtvrtek 24.1.2019 jsme se s dívčím florbalovým týmem, který se skládal z 8 dívek, vydali do Uherského Brodu na krajské kolo florbalového turnaje.

Atmosféra turnaje byla výborná, zaplnila se celá hala a vzduchem se nesl pískot píšťalek a povzbudivý jásot okolních přihlížejících. Vznikly dvě hrací plochy, takže se vždy hrály dva zápasy současně.

Dívky hrály výborně. Snažily se od samého začátku až do konce. Měly zvládnout 3 zápasy proti soupeřkám. Zápasy byly náročné, ale holky se nevzdávaly. Byly to opravdu krásné zápasy na úrovni, kdy vznikalo spoustu nervy drásajících chvilek a napětí by se občas dalo krájet. Holky bojovaly jako lvice. Nedopadli jsme ani první ani poslední, ale 7. z  kraje, což je krásný výsledek. Dívky zaslouží obrovskou pochvalu za vervu a odhodlání, s jakým hrály.

Střelecká statistika: Dohromady jsme zvládli dát krásných 7 branek zásluhou:
Petry Mrázkové- 4 branky
Sandry Kulíškové- 3 branky

Truhlík a Truhlička

28.1.2019 k nám opět přijeli, naši oblíbení Truhlík a Truhlička. Velmi zábavnou scénkou plnou povídání a písniček učili děti, proč, jak a kdy si mají mýt ruce, aby neonemocněly žloutenkou. Bylo to pro děti velmi poučné a zároveň zábavné, určitě si moc věcí zapamatují. Děkujeme a těšíme se na příště!

Dagmar Holásková