Náš výlet do Zlína na výstavu betlémů na Zlínském zámku

20.12.2018 jsme se vydali  s naší třídní paní učitelkou do Zlína na výstavu betlémů.  Začalo to tak, že jsme se ráno 7:20 sešli na zastávce. Poté jsme se autobusem přesunuli do Zlína. Přišli jsme na Zlínský zámek a tam jsme našli výstavu. Když jsme došli na výstavu, pověsili jsme si bundy. Došli jsme k paní, co nás výstavou provedla. Když jsme byli všichni, tak nám paní řekla, kolik betlémů tam mají. Bylo jich tam tak padesát. Jak menší, tak i velké. Paní nám ukázala všechny betlémy a taky nám řekla z jaké oblasti jsou, jak jsou pro tuto oblast typické, z jakého roku jsou a u některých, kdo je tam přinesl. Byly tam i dost zajímavé betlémy např.: moderní, kde si Josef dělá fotku s Ježíškem, také slaměný, byl opravdu celý ze slámy a dost dalších zajímavých. Poté, co nám paní řekla o všem něco, tak jsme se mohli jít dívat na mini kino. V kině promítali různé zimní pohádky. Nebo tam byl hrací koutek, ve kterém jsme si mohli něco postavit, nebo si zahrát hru. Poté tam byla dílnička, kde jsme si mohli tiskátky natisknout betlém. Měli jsme koupené malé andělíčky ze sádry. Ty jsme si mohli vybarvit, ale někteří si je nechali čistě bílé. Jak jsme si dodělali andělíčky, tak jsme se oblékli a šli jsme ven před zámek. Od zámku jsme šli na náměstí. Tam jsme si řekli, v kolik se zase sejdeme a měli jsme rozchod. Snad všichni jsme šli do Zlatého jablka. Potom, co jsme se všichni sešli na náměstí ,tak jsme šli zpátky na autobusové nádraží. Autobusem jsme dojeli na zastávku do školy. Ze zastávky se přešlo do školy na oběd a měli jsme volno.
Tento výlet byl super. Teda alespoň mně se to líbilo.
 Markéta Kubičíková,6.ročník