KRABICE OD BOT ANEB DĚTI DARUJÍ DĚTEM DÁREČKY K VÁNOCŮM

Myslíte si, že je hezčí dárky dostávat nebo je dávat?

Naši páťáci se rozhodli, že udělají dobrý skutek a že nebudou v předvánočním čase myslet jenom na sebe.  Zapojili se do projektu České církve evangelické „Krabice od bot“.  Cílem je potěšit děti, které nemají v životě tolik štěstí jako oni a možná pro ně budou naše krabice s dárky to jediné, co k Vánocům dostanou. Krabice od bot jsme naplnili věcmi, které by mohly dětem udělat radost, krásně jsme je zabalili, nalepili štítek a pak jsme je odevzdali na sběrném místě ve Zlíně („DOBRÁ Montessori základní škola a mateřská škola s.r.o.“). Zde totiž působí dobrovolníci, kteří provoz sběrného místa zajišťují.

Myslím si, že až naši páťáci budou doma na Štědrý den rozbalovat svoje dárky, určitě si také vzpomenou, že někde jsou dívky či chlapci, kteří se právě radují z dárečků, které jim poslali.

Páťáci, děkuji Vám za Vaši aktivitu, za obrovské nadšení, za to, že jste přinesli dárečky, obětovali i to, s čím už si doma nehrajete. Jde vidět, že i když jste někdy „živější třída“, tak máte srdíčka na správném místě a jsou otevřená ostatním, kteří naši pomoc a péči potřebují.

Marta Skýpalová

Další fotografie na Rajče

Jednání Žákovského parlamentu

středa 5.12.2018

1. Prezence: nepřítomní – Norbert Pešl, Kryštof Trvaj.
  2. Zhodnocení Noci superhrdinů, finanční zpráva.
  3. Diskotéka 2.2.2019 – informační schůzka s pí Bieberlovou.
  4. Projednávané záležitosti – povinnosti třídní služby, koš v prostorách u WC na hlavní chodbě, počet písemných prací na den (max. 2-3 po domluvě s vyučujícími a dle náročnosti).
  5. Plán činnosti ŽP do konce I. pololetí – návrhy dodávat průběžně do dalšího zasedání.
  6. Návrhy akcí: zasazení stromu ŽP 2018/2019 na školní zahradě – jaro 2019.
  7. Další zasedání – středa 19.12.2018 v 7.00 v učebně M.

Mgr. Pavla Manová