Dnes je sobota 24. 2., svátek má Matěj, zítra Liliana

AKTUALITY:

Rok se s rokem sešel a před námi, žáky 9.ročníku, opět vyvstala potřeba a touha- Zatančit pro rodiče přítomné na plese SRPŠ

Za tímto účelem jsme začali nacvičovat na tradiční rodičovský ples. Jako už to bývá zvykem každým rokem, tak jsme po domluvě kolektivu začali tuhle dlouhou pouť a to v říjnu 2017. Takže jsme na zrealizování sestav tanců na ples měli necelé čtyři měsíce. Všichni jsme se sešli a rozdělili se do tanečních párů. Bylo to až na pár komplikací snadné. Někteří se rozdělili už sami a zbylí podle výšky. Na naší první zkoušce, přičemž měla každá zkouška dvě hodiny a to od půl šesté do půl osmé, jsme se naučili první a základní taneční kroky. I když jsme si ze začátku všichni pošlapali nohy, nakonec jsme se sjednotili a všichni si našli způsob, jak to zvládnout. Poté jsme za pomoci Šárky Kašparové a Žanety Nádvorníkové, které se nechaly inspirovat jinými tanečními sestavami, popřípadě vymysleli vlastní, učili jednotlivě, krůček po krůčku, některé i hodně náročné taneční sestavy. Ze začátku nám to dalo hodně úsilí a práce, ale postupem času a díky pravidelným zkouškám nám to šlo víc a víc. Objevily se však i sestavy, se kterými musely mít Šárka s Žanetou opravdu pevné nervy a hodně trpělivosti. S jejich podporou a schopností nás něco naučit, pomocí opakování sestav pořád dokola jsme to nakonec zvládli, jak nejlíp jsme mohli. Pak přišel den „D‘‘. Měli jsme opravdu velkou trému a drobnější komplikace, jako správné utáhnutí bílých svatebních šatů nebo uvázání motýlků nám moc nepřidalo. Když jsme byli všichni nachystaní a připravení, vyšli jsme na jeviště. Ty pohledy všech lidí, co čekali, až se bude něco dít, nikdy nezapomeneme. Myslím, že každý z nás měl trému a strach, ať něco nepokazíme. Vystoupili jsme celkem třikrát a myslíme, že se nám to všem moc povedlo. Velké díky však hlavně patří Šárce Kašpárkové a Žanetě Nádvorníkové za jejich nervy, ale hlavně za to, že to s námi vydržely a zůstaly až do konce!
16. 02. 2018

Lyžařský kurz

Letošní lyžařský kurz žáků 7.a 8.ročníku se uskutečnil 22.-26.1.2018 v Penzionu Lúka ve Velkých Karlovicích.

Fotogalerie zde

Lyžák 2018
Dne 22. ledna jsme se společně žáci sedmé a osmé třídy sešli u školy, kde jsme měli přistavený autobus, do kterého jsme naložili naše lyže a objemné kufry. Poté jsme vyrazili směrem do Velkých Karlovic, kde nás přivítalo krásné počasí.
Ubytovali jsme se v krásné dřevěné chaloupce (penzion Lúka),než jsme si stihli vybalit kufry, už jsme stáli před penzionem a s radostí jsme si pomáhali v obouvání lyžáků a lyží. Netrpělivě jsme čekali na příchod učitelů, když přišli nic nám nebránilo rozjet se na sjezdovku, která nebyla zrovna upravená, ale přesto jsme to zvládli.Když jsme se vrátili z tříhodinového lyžování, byli jsme tak unavení, že jsme si museli na chvíli odpočinout.
Po třech dnech lyžování nebylo poznat, kdo je začátečník a kdo je pokročilý, protože jsme byli tak šikovní. Každý večer byl velmi zábavný, díky hrám, které jsme s radostí hráli. Poslední lyžování bylo velmi smutné, právě proto, že bylo to poslední. V autobuse jsme říkali, že nechceme aby to skončilo. Lyžařskz kurz se nám velmi líbil.
Děkujeme: Panu učitelovi Lízalovi, paní učitelce Kozumplíkové a Tělupilové za krásný a zábavou naplněný kurz.
Napsala: Vendula Pavelková a Nikol Vojáčková
29. 01. 2018

Výběr stravného na únor

Výběr stravného na únor bude probíhat v út 30. 1. a ve st 31. 1. od 7.00 do 14.00 hod.
MŠ do 6 let              640,-
7 let                          760,-
7 - 10 let                   322,-
11 - 14 let                 336,-
15 let                         350,-

28. 01. 2018

Matematická olympiáda – 5. a 9. ročník

V prosinci proběhlo na naší škole školní kolo Matematické olympiády pro 5. a 9. ročník. Zúčastnili se čtyři žáci devátého ročníku a tři žáci pátého ročníku. Deváťákům se podařilo spočítat jeden až dva příklady, což na postup nestačilo. Úspěšnými řešiteli školního kola byli žáci 5. ročníku – František Bieberle a Klára Valentíková. Oba správně vyřešili všech šest zadaných úloh a tím si zajistili postup do okresního kola. Okresní kolo se konalo 24. 1. 2018 na ZŠ Zlín, Dřevnická. Klára Valentíková se pro nemoc nemohla zúčastnit. FRANTIŠEK BIEBERLE SE UMÍSTIL NA KRÁSNÉM 8. MÍSTĚ A STAL SE ÚSPĚŠNÝM ŘEŠITELEM OKRESNÍHO KOLA. Blahopřejeme. Mgr.Olga Idesová
26. 01. 2018

Diskotéka pro žáky 5.- 9. ročníku ZŠ Halenkovice

Vážení přátelé, milá mládeži,

srdečně vás zveme na DISKOTÉKU 2018, která se uskuteční v sobotu 10. 2. 2018 od 18:30 do 21:30 hod. v sále KD Halenkovice. Diskotéka je určena pouze pro žáky 5. - 9. ročníku ZŠ Halenkovice. Program zahájí holky se švihadly z Napajedel a bude následovat tradiční Velká taneční soutěž. O vítězi rozhodne tajné hlasování všech přítomných. Na hladký průběh bude dohlížet odborná porota z řad učitelského sboru a pořadatelů. V průběhu večera budou připraveny soutěže třídních kolektivů, které se nezapojí do taneční soutěže. V baru budou k prodeji lahodné míchané nápoje. Konec diskotéky je přesně ve 21:30 hodin.

Těšíme se na vás.

Diskotéka proběhne po skončení karnevalu, proto prosíme o pomoc s úklidem, přípravou sálu a o shovívavost.

Celý článek •
25. 01. 2018

Dětský karneval 2018

Vážení rodiče, milé děti a všichni příznivci karnevalového rejdění.wink

Srdečně vás zveme na Dětský karneval, který se  uskuteční v sobotu 10. února 2018 v době od 14:00 do cca 17:00 hodin v sále KD Halenkovice. Děti přijede pozdravit Eliška ze mlýna a určitě s ní a s kamarádem Jindřichem prožijeme kouzelné odpoledne plné zábavy. Připraveny budou tvořivé dílničky a bohatá tombola. Karneval je určen pro děti ve věku od 0 do 10 let. V programu vystoupí malé gymnastky a slečny se švihadly z Napajedel.

Určitě přijďte včas, ať nejste o nic ochuzeni - soutěže vás provedou pohádkovým světem Elišky.

Těší se na vás organizační týmlaughing